TIP NA VÁNOČNÍ DÁREK:
TRIČKO S POTISKEM

T-shock - Tričko s potiskem Tvrdě pracuju aby se moje psisko mělo dobře
Další trička s potiskem


Chovatelská stanice Německých ovčáků TULÁK BALTAZAR

Začleněná pod FCI prostřednictvím ČMKU


FCI

FCI je mezinárodní kynologická federace (francouzsky Fédération Cynologique Internationale, zkratka FCI), mezinárodní organizace, která se zabývá plemeny psů a kynologií jako takovou. Má sídlo v Belgii, v městě Thuin. Česká republika je jejím členem.

FCI sdružuje 60 členských zemí a ČR je jejím členem prostřednictvím Českomoravské kynologické unie (zkratka ČMKU). FCI přesně definuje pravidla chovu, např. standardy jednotlivých plemen, organizace výstav, chovatelské postupy, to jak mají vypadat průkazy původu štěňat a podobně. Každá členská země je povinná tato pravidla a předpisy dodržovat.

Více informací zde Mezinárodní kynologická federace FCI, stránky FCI V Belgii zde, stránky Českomoravské kynologické unie (ČMKU) ČMKU zde

Důležité upozornění zájemcům o štěně Německého ovčáka s průkazem původu: v současné době působí v ČR klub pod názvem Klub CZKCNO.z.s., který s chovem Německého ovčáka (přes mezinárodní kynologickou federaci FCI a klubem Německého ovčáka) nemá nic společného!!!


NAOPAK štěňata s průkazem původu pod mezinárodní kynylogickou federací FCI musí splnit podmínky chovu (RTG, DNA, všestranná zkouška, výstava, bonitace) k tomu, aby se stali tzv. chovnými jedinci. Každá vada, či odchylka pak vede k tomu, že do chovu takoví jedinci zařazení nejsou aby zdravotní potíže nepředávali potomstvu!!! A právě na podobných jedincích "chová" CZKCNO.z.s. a pak se může stát že koupíte štěně se zdravotní vadou. Dalším podobným klubem je Moravia Dog Club z.s.. Buďte proto obezřetní při nákupu štěnětě NO s průkazem původu, protože uvedené spolky nespadají pod FCI a pokud se budete chtít zúčastnit jakékoli akce (výstavy, zkoušky) pod záštitou FCI, tak je průkaz původu vydaný mimo FCI NEPLATNÝ, totéž platí i o zařazení do chovu. Jestli je nebo není chovatelská stanice začleněná pod Český klub NO pod hlavičkou FCI zjistíte zde (nemusí tu být všechny) nebo v registru FCI v Belgii