REKLAMA
Dovolená se psem
Dovolená bez psa nebo last minute

CHS FCI Německých ovčáků Tulák Baltazar - úvodní stránka
Slovníček pojmů


BH - zkouška doprovodného psa - nová od roku 2019 viz video

Co je BH? BH je zkouška doprovodného psa podle Mezinárodního zkušebního řádu pro sportovní výcvik psů. Do konce roku se Mezinárodní zkušební řád označoval zkratkou IPO, od roku 2019 se tento řád "fikaně" (nikdo nechápe proč, asi proto aby zmatek byl co největší) přejmenoval na IGP. Složená zkouška BH je pomyslnou bránou k dalším zkouškám podle zkušebního řádu IGP, psovod musí tuto zkoušku složit aby mohl pokračovat ve zkouškách dalších.


Všeobecná ustanovení

Složení této zkoušky je podmínkou pro účast na kterékoliv ze zkoušek podle tohoto zkušebního řádu. Přezkoušení na lhostejnost k výstřelu se na zkoušce BH neprovádí. Psi, kteří nedosáhnou v oddíle B (poslušnosti) nejméně 70% bodů( 42 ), nejsou připuštěni k oddílu D (chování v dopravním ruchu). Proto zkouška začíná vždy poslušností.

Na konci zkoušky rozhodčí výsledky nesděluje v bodech, nýbrž pouze slovním hodnocením „obstál" či „neobstál". Zkouška se považuje za složenou, pokud pes dosáhl v oddíle B nejméně 70% bodů a v oddíle D obstál. Udělená výcviková značka nemá význam ve smyslu chovatelského, bonitačního a výstavního řádu klubů začleněných v FCI. Skládáni zkoušky v případě jejího opakování není vázáno žádnými časovými lhůtami. Každý výsledek zkoušky bez ohledu na její úspěšnost se zapisuje do výkonnostního průkazu.

Video - nová zkouška BH:

Štítky: BH, mezinárodní zkušební řád, IGP, 2019, sportovní kynologie, výcvik psů, sportovní výcvik psů